Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 21.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek przeżyły – jak zawsze raz na trzy miesiące – zmianę serii i nawiedziły je w związku z tym Trzy Wiedźmy. Czary jednak tym razem nie zadziałały, bo sesja nie była specjalnie emocjonująca.

W dzisiejszym wpisie pozwolę sobie analizować nasze kontrakty w oparciu o wykres kontynuacyjny, gdyż w piątek wydawało się, że rynek na wykresie nowej serii respektuje lokalne bariery podażowe i popytowe powstałe w ramach poprzedniej serii. Zobaczymy, czy ta sytuacja się nie zmieni.

Na interwale M15 widać z jednej strony formację prowzrostową chorągiewki  (ozn. kolor fioletowy) z zasięgiem 1968, a jednocześnie można zidentyfikować formację 121 (ozn. pomarańczowe prostokąty) o tym samym charakterze, z zasięgiem 1969.

Przejdźmy teraz na wykres w kompresji godzinowej. Tutaj pokazujemy, że tej samej formacji 121 towarzyszy też inny układ, o innym też – a mianowicie prospadkowym – charakterze. Chodzi o formację ABCD (ozn. czerwone strzałki) o zasięgu na poziomie 1908.

I wreszcie zerknijmy na interwał dzienny. Tam możemy uświadomić sobie pewną „obfitość” jeśli chodzi  o budowanie przez rynek formacji 121. Widzimy bowiem, jak kształtowały się formacje, które już wcześniej się zrealizowały i o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Podsumowując obecną sytuację, można przyjąć, że jeśli przełamiemy opór 1956-58, to znajdziemy się pewnie szybko w okolicy 1968-69. Stamtąd już blisko do 1987-93, która to strefa – jeśli kurs będzie nadal respektował wykres kontynuacyjny – może być kluczowa w wędrówce Byków w kierunku 2000+.

Ruch w stronę tego poziomu, przypominam, może być naturalnym ruchem powrotnym, od dołu, do poziomu, który w latach 2010-2015 pełnił rolę ważnego wsparcia.

Jeśli rynek się obecnie zatrzyma i skłonny będzie spadać, to możemy zmierzać w stronę 1900-06. Jednak wydaje się, że groźne dla Byków byłoby dopiero zejście (świecą dzienną) poniżej 1873-75, bo tam występuje równość większych korekt na wykresie D1.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! - dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.