Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 16.06.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę konsolidowały wpisując się w schemat trójkąta symetrycznego. W piątek w środku długiego weekendu czekają na nas Trzy Wiedźmy i wymiana serii kontraktów.

Patrząc po raz ostatni z perspektywy „starej” serii (oznaczonej literą „M”), można powiedzieć, że dwa podstawowe scenariusze na piątek to:

albo (1) wybicie dołem  z trójkąta (ozn. kolor fioletowy), co mogłoby by być też interpretowane jako realizacja chorągiewki prospadkowej z zasięgiem ok. 2265. [To zaś oznaczałoby dojście kursu w pobliże kluczowego wsparcia w strefie 2250-60 i być może próbę ataku na nie];

albo (2) wybicie trójkąta górą, co mogłoby być z kolei traktowane jako próba przekształcenia się wspomnianej chorągiewki pro-Niedźwiedziej we flagę o tym samym charakterze [To zaś w praktyce mogłoby oznaczać podejście kursu pod opór 2318-20 lub 2328-34 i ewentualnie ponowną próbę uruchomienia spadków z tamtego rejonu cenowego].

Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.